Vonkajšie parapetné dosky AL2mm

Vonkajšie extrudované (ťahané) hliníkové parapety o hrúbke 2mm vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna.

 Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu a zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu. Nami dodávané vonkajšie hliníkové parapety znesú najvyššie nároky kladené na tento výrobok. Sú vhodné pre tie najtvrdšie poveternostné podmienky. 

Vonkajšie parapetné dosky

Farebné prevedenie

Údržba

Po namontovaní parapetu je potrebné odstrániť ochrannú fóliu. Parapety sa môžu čistiť čistiacimi prostriedkami používanými v domácnosti. Nepoužívame chemické čistiace prostriedky.

Výhody

  • Vysoká pevnosť
  • Odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • Nízka tepelná rozťažnosť
  • Odolnosť voči korózii
  • Vysoká mechanická odolnosť
  • Dlhodobá životnosť bez nutnosti náterov alebo iných opráv
  • Farebná stálosť
  • Neobmedzená škála farebných prevedení v rámci RAL

Technické parametre

Materiál

Východisková surovina - zliatina AlMgSi5

Rozmery

Hrúbka bez predného nosa 1,6 až 2,6 mm
Štandardná predná a zadná hrana - 25 mm
Štandardná dĺžka parapetu 6000mm, dostupné aj ako formátované na mieru
Štandardné šírky: 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 300, 320, 360

Technológia výroby

Parapet je vyrobený extrudovaním (ťahaním) základného materiálu cez formu, následne je surová parapetná doska schladená a ošetrená buď eloxovaním alebo vypaľovaným lakom, vďaka čomu nedochádza k vykrúcaniu v pozdĺžnej osi a udržuje si tvarovú stabilitu.

Montáž

Profil parapetu je určený k montáži na plastové okná, drevené eurookná a aj do hliníkových profilov. Predvŕtané otvory uľahčujú montáž k profilom okien. Parapet sa ukončí dilatačnými koncovkami a osadí sa do drážky parapetného profilu. Následne sa uchytí skrutkami a plocha pod parapetom sa vyplní tepelne izolačnou polyuretanovou penou. Po vyplnení dutiny izolačnou penou je potrebné parapet rovnomerne zaťažiť po celej dĺžke aby nedošlo k vychýleniu jeho spádovania. Vďaka jeho vysokej pevnosti nie je náchylný na vydutie pri dozrievaní izolačnej výplne.