Siete proti hmyzu dverové

Dverové extrudované siete sa vyrábajú iba v prevedení s pántmi. Sú využiteľné v domácnostiach, ale aj v reštauráciách, alebo ubytovacích zariadeniach. Pre svoju jednoduchú obsluhu, stabilné spojenie rohov siete pomocou vnútorných hliníkových rohovníkov a cenovú dostupnosť sú tieto siete na dvere jedny z najpredávanejších.

Jednoduchú manipuláciu pri otvorení a zatvorení siete zabezpečujú štandardné alebo samozatváracie pánty, ktoré umožňujú nastaviť aj silu uzatvárania. Sieť na dvere je vhodné na výšku vystužiť priečnym profilom, ktorý zabezpečuje rovnomerné vypnutie sieťoviny. Vyberte si zo širokej ponuky sieťovín podľa farby alebo v súvislosti s požadovanou funkciou (tienenie, odolnosť voči domácim zvieratám apod.).

Technické údaje

Dverové siete extrudované sa vyrábajú iba v prevedení s pántmi. Rám siete je vyrobený z tvarovo stáleho extrudovaného hliníkového profilu o rozmeroch 40 x 21 mm a štandardne je v ňom osadené 4 mm kefkové tesnenie, ktoré slúži k lepšiemu dosadnutiu siete k rámu dverí. Rohy siete sú štandardne spájané vnútornými hliníkovými rohovníkmi, ktoré zabezpečujú vysokú tvarovú stálosť rámu. Rám siete je zapílený v uhle 45°.

Sieťovina sa uchytáva do rámu siete pomocou napínacej gumy. Je vyrobená zo skleného vlákna a impregnovaná syntetickým materiálom, takže odoláva všetkým poveternostným podmienkam.

Štandardná sieťovina je vyrobená zo skleného vlákna, ktoré je povrchovo upravené odolným PVC materiálom. UV-stabilná plastová úprava zaručuje farebnú stálosť a atraktívny vzhľad. Sieťovina je ťažko horľavá a je odolná voči poveternostným vplyvom. Veľkosť oka je 1,65 x 1,5 mm pri hrúbke vlákna 0,28 mm (± 0,05 mm). Priepustnosť svetla je cca 68%.

Sieťovina Termoscreen je protihmyzová sieťovina ktorá navyše výrazne znižuje nepriaznivé účinky slnečného žiarenia, t.j. prehrievanie miestností a pôsobenie UV - žiarenia. Veľkosť oka je 1,3 x 1,2 mm (podľa druhu) pri hrúbke vlákna 0,28mm. Priepustnosť svetla je cca 50%. Sieťovinu nie je možné použiť pre navíjacie siete.

Pet - screen je zosilnená protihmyzová sieťovina so zvýšenou odolnosťou proti poškodeniu domácimi zvieratami. Veľkosť oka je 1,8 x 1,0 mm pri hrúbke vlákna 0,8 mm. Priepustnosť svetla je cca 45%. Využíva sa najmä v spodnej časti dverovej siete. Odolnosť sa však nevzťahuje na pretlačenie sieťoviny spôsobenej váhou zvieraťa.

Hliníková sieťovina sa používa najmä tam, kde by mohlo dôjsť k poškodeniu štandardnej sieťoviny hlodavcami alebo inými zvieratami. Je však háklivá na deformáciu. Veľkosť oka je 1,25 x 1,65 mm pri hrúbke vlákna 0,28 mm (± 0,05 mm). Sieťovinu nie je možné použiť pre nadrozmerné siete. Max. plocha s použitím hliníkovej sieťoviny je 0,8 m2.

Priečne vystužovacie profily slúžia k spevneniu rámu a súčasne chránia sieťovinu proti pretrhnutiu. Stredný priečnik proti pretrhnutiu kľučkou, spodný proti prekopnutiu nohou. Priečky súčasne umožňujú uchopenie pri otváraní/zatváraní dverí, takže nie je nutné osadenie PVC madiel.

Štandardné pánty je možné nahradiť samozatváracími. Sú to čapy so strunovým mechanizmom, ktoré sa osadia do pántu miesto klasického čapu. Ich funkciu je možné kedykoľvek vypínať alebo zapínať jednoduchým posunutím čapu do príslušnej polohy. Rovnako je možné nastaviť silu uzatvárania.

K zaisteniu dverí v uzatvorenom stave sa používa magnet, ktorý sa na mieste montáže pripevní na obvodový rám.

Maximálne a minimálne rozmery*
min. šírkamax. šírkamin. výškamax. výškamax. plocha
400 mm1500 mm**600 mm2500 mm3 m2

* Pre niektoré prevedenia napr. siete so sieťovinou PET-screen sú individuálne obmedzené maximálne rozmery.
** Doporučená maximálna šírka je 1200 mm.

Používanie a údržba

Dverové pántové siete proti hmyzu sa ovládajú uchopením za stredovú priečku alebo pomocou vnútorného alebo vonkajšieho madla. Sieť neodporúčame otvárať kopnutím. Môže to mať za následok pretrhnutie sieťoviny.

Pevné dverové pántové siete nevyžadujú zvláštnu údržbu. Sieťovina je háklivá na mechanické poškodenie a poškodenie ostrými predmetmi, preto so sieťou manipulujte opatrne. Pri čistení stačí sieťovinu povysávať alebo utrieť vlhkou handrou. Rám siete je možné umyť handričkou namočenou do vody s prídavkom saponátu. Nepoužívajte agresívne chemické prostriedky.